چاپ کردن این صفحه

روش های نوین درمان چروک های عمیق خط اخم پیشانی

09 آبان 1395 نوشته شده توسط 
منتشرشده در مقالات

 

 روش های نوین درمان چروک های عمیق خط اخم پیشانی

روش مرسوم درمان چروک های ناحیه صورت تزریق بوتاکس می باشد ولی درمواقعی که چروک ها عمیق و طولانی مدت ایجاد شده باشند تزریق بوتاکس نتیجه درخشانی بهمراه ندارد.

 

 در ابتدا توضیحی کوتاه درباره چگونگی پیدایش این خطوط داده می شود :

همانطور که همگی میدانیم در اثر انقباض مکرر و طولانی مدت عضلات ناحیه اخم پیشانی ، پوست سطحی ناحیه اخم به لایه های زیرین که همان عضلات و درم می باشد چسبندگی شدید پیدا می کند و لذا با تزریق بوتاکس به تنهایی درمان صحیحی انجام نخواهد شد . در اولین قدم باید چسبندگی پوست به لایه های زیرین برطرف شود و این چسبندگی ها آزاد شوند. در این گونه موارد از سوزن مخصوصی که نوک آن به شکل خنجر می باشد و باعث برش لایه های زیرین می شود استفاده می گردد که همان سوزنROKNO می باشد . (شکل ۱)

 

 

و بعد از آزادسازی پوست به لایه های زیرین می توان در فضای ایجاد شده از تزریق چربی و یا لایه های نازک شده پوست به نام درموفتDERMOFAT)) استفاده کرد.

این لایه نازک پوست را می توان از خط سزارین به طول حدود ۳ سانتی متر برداشت که اسکار آن هم محو خواهد شد و یا از اسکارهای ناحیه عمل آپاندیس نیز می توان آن را برداشت و به زیر ناحیه اخم که خطوط عمیقی دارد جایگزین کرد. با این کار چسبندگی مجدد ایجاد نمی شود و فضای خالی نیز پر می شود .

در ابتدا، هفته اول و دوم مختصری تورم در ناحیه مورد نظر خواهیم داشت که به تدریج اصلاح میشود.

البته همزمان باید از تزریق بوتاکس نیز بهره گرفت تا چسبندگی  و فعالیت مجدد عضلاتناحیه اخم که مستعد کننده این چروک ها می باشد نیز برطرف گردد. در حال حاضر این درمان آخرین متد و روش درمان اینگونه چروک ها می باشد.هرچند لیفت پیشانی که عمل جراحی استاندارد اینگونه چروک ها می باشد همچنان به قوت خود باقی است . ولی این عمل جراحی جزو اعمال جراحی بزرگ محسوب می شود در حالی که این روش تماما تحت بی حسی موضعی انجام می شود و کوتاه مدت می باشد.

بازدید 4815 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 18 آبان 1395 ساعت 20:59
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
دکتر بهزاد فرخی

آخرین‌ها از دکتر بهزاد فرخی